مقاله

صفحه اصلی/

بدن خوش فرم با لیپوساکشن

هر ساله تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان به منظور دستیابی به یک بدن خوش فرم و زیبا لیپوساکشن را تجربه می کنند. لیپوساکشن یک نوع جراحی برای زیبائی بدن است که چربی های اضافه  را از بدن دفع می کند. این روش جراحی در فرانسه حدود 20 سال پیش به وجود آمد. با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی لیپوساکشن بهبود یافته تر شد.امروزه این روش بسیار ایمن و موثر است.همچنین در کشور امریکا بیش از 300 عمل زیبائی در قالب های مختلف صورت می گیرد و بیشتر ان ها به روش لیپوساکشن می باشد.با این حال جراحان زیبایی اشاره می کنند که این روش در برداشتن چربی بدن در افراد سالم موثر است اما قطعا نباید به عنوان جایگزین برای ورزش و رژیم غذایی استفاده شود.


لیپوساکشن چیست؟ 
لیپوساکشن  یکی از راه های  ایده آل برای گرفتن بدن متناسب در حال حاضر است. این روش شامل برش و قرار دادن یک وسیله به نام کانول است. پس از قرار دادن، کانول ها به یک دستگاه خلاء متصل می شوند که چربی را از بدن خارج می کنند. این تکنیک در دهه هشتاد توسعه یافت و هنوز هم روش بسیار رایج برای اصلاح فرم بدن(حذف چربی ها)  است.در طی عمل جراحی ممکن است بیمار تحت آرامش یا بیهوشی عمومی قرار گیرد. توصیه می شود که  ریسک و مزایای این  روش را قبل از انجام ان  بررسی کنید.

لیپوساکشن پهلو


کاربرد لیپوساکشن
به طور کلی لیپوساکشن برای کاهش چربی شکم، چربی از ران ها، ناحیه کمر، زانو و مچ پا استفاده می شود،امروزه حتی مردان ترجیح می دهند لیپوساکشن را انتخاب کنند  تا چانه دو طرفه یا چربی در گردن کاهش یابد. مردان همچنین لیپوساکشن را به عنوان یک درمان برای کاهش "سینه های مردانه" ترجیح می دهند. برخی از مطالعات اخیر نشان می دهد که اکنون لیپوساکشن به طور فزاینده ای برای درمان " بند سینه" مورد استفاده قرار می گیرد که چربی اضافی در اواسط عقب است که از سینه بیمار طی یک فرایند فرم زنانه خارج می شود.لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی انجام می شود که بسته به تعداد ناحیه های مورد نیاز، حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد


لیپوساکشن به کدام افراد توصیه می شود؟
افرادی که اضافه وزن دارند باید بدانند که لیپوساکشن معجزه  نیست!!. این روش به خوبی به عنوان وسیله ای برای شکل دادن به بدن توصیه می شود و  برای ناحیه کمر، شکم، باسن و سایر مناطق دارای چربی مستعد است. همانطور که توسط انجمن آمریکایی جراحان پلاستیک اعلام شده است، لیپوساکشن برای  "افرادی که دارای وزن نرمال  و پوست  ضخیم که دارای  جابجایی بیش از حد چربی در مناطق خاص دارند"مناسب می باشد. جراح زیبایی  باید خطرات بالقوه را برای افرادی که اضافه وزن دارند، تشریح کند.لازم است درک کنیم که لیپوساکشن قطعا یک ابزار کاهش وزن نیست و بیماران باید انتظارات واقعی را در ظاهر خود انتظار داشته باشند.

 

لیپوساکشن شکم
 

فرایند لیپوساکشن
فرایند لیپوساکشن به این صورت است که ، جراح داخل محل مورد نظر یک میله  توخالی نازک به نام کانول قرار می دهد. کانول با یک لوله پلاستیکی قابل انعطاف مرتبط است که به نوبه خود به یک دستگاه خلاء با انرژی متصل است. با استفاده از کانول، جراحان زیبایی چربی اضافی را می گیرند. برش های لیپوساکشن کوچک هستند و در حدود هشت تا نیم اینچ.تجریه نسان داده است که  معمولا بیماران پس از دیدن نتایج درمان لیپوساکشن از ان راضی هستند.


هزینه لیپوساکشن
هزینه انجام  لیپوساکشن در مردان و زنان متغیر است. عوامل زیادی وجود دارد که  در برآورد هزینه  لیپوساکشن موثر می باشد. به طور کلی هزینه  انجام  لیپوساکشن برای مردان نسبت به زنان بیشتر است . این تغییرات هزینه عمدتا به دلیل ساختار چربی های مختلف در مردان و زنان است.