مقاله

صفحه اصلی/

درمان پف زیر چشم و افتادگی پلک ها بدون جراحی

دلایل ایجاد پف زیر چشم
استرس
افزایش سن
کمبود خواب
بیماری چشم صورتی
حساسیت و آلرژی
استفاده طولانی مدت از لنز تماسی
گریه کردن
مصرف زیاد سدیم
مصرف بالای الکل
مصرف شیرین کننده های مصنوعی
حساسیت به عطر
روز های نزدیک به عادت ماهانه
مزایای درمان بدون جراحی پف زیر چشم
اعتماد به نفس بیمار بالا می رود.
صورت خسته بیمار از بین می رود.
علائم پیری زودرس از بین می رود.
ایجاد ظاهر زیبا و جوان
بهبود مشکلات بینایی برای افرادی که دچار مشکلات بینی در اثر پف زیر چشم بودند.


روش‌های درمان پف زیر چشم بدون جراحی
 

تزریق ژل:

مواد تشکیل دهنده ژل، اسید هیالورونیک می باشد که نسبت به دیگر محصولات تزریقی با دوام تر است و مواد تشکیل دهنده ژل در بدن انسان نیز یافت می شود. از این روش برای بیمارانی که پف زیر چشم آن ها بسیار کم است مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه این روش برای بیمارانی است که دچار صدمه های قابل ملاحظه ی صورت می باشند مورد استقاده قرار می گیرد. این ژل ها چون به صورت طبیعی می باشند طراوت و شادابی پوست را به بیمار باز می گردانند.


فرایند این روش

تزریق ژل در نواحی چشم صورت می گیرد و پف زیر چشم را از بین می برد. زمان انجام این عمل حدودا نیم ساعت است. پوست ناحیه چشم به دلیل نازک بودن بسیار حساس است. پزشک متخصص برای تزریق ژل از یک سوزن بسیار کوچک جهت درمان پف زیر چشم استفاده می کند. درد ناشی از تزریق بسیار ناچیز است اما اگر بخواهید می توانید از پزشک خود درخواست بیحسی موضعی کنید.


تزریق بوتاکس

یکی دیگر از روش های درمان پف چشم، تزریق بوتاکس است. در این روش با تزریق بوتاکس در ناحیه ی چشم عضلات حلقوی چشم در محل تزریق آزاد می شود با این عمل از تورم چشم جلوگیری نیز می شود. برخی افراد با آزاد کردن عضله ی حلقوی چشم آن ها ممکن است پف زیر چشم آن ها بیشتر شود به این دلیل است که عضله مایع را به طور کامل خارج نکرده است. در این روش باید دقت زیادی صورت گیرد که این مشکلات پیش نیاید.


تزریق چربی

از این روش بیشتر در نواحی اطراف استخوان گونه و زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرد و نتیجه ی بسیار مطلوبی را خواهد داشت. در این روش مقداری از سلول های چربی ران، باسن و شکم را خارج کرده و به نواحی زیر چشم یا فرورفتگی هایی که نزدیک بینی هستند (ناودان) تزریق می شود. 


لایه برداری شیمیایی
این روش پس از جراحی های پلک برای رفع پف زیر چشم برای بیمار توصیه می شود. روش های مختلف لایه برداری شیمیایی می توان برای رفع پف زیر چشم انجام داد این روش ها بستگی به نوع پف زیر چشم شما دارد که پزشک متخصص بهترین روش را برای شما در نظر می گیرد.


علائم افتادگی پلک چیست؟

 به دو گروه تقسیم بندی می شود: وراثتی(مادرزادی)- تصادف و حادثه -افزایش سن
تنبلی چشم در کودکان، کشیده شدن یا جداشدن تاندون عضله لواتور از روی پلک، بیماری های عصبی
بهترین روش برای درمان افتادگی پلک بدون جراحی، پلاسما است.این روش پوست اضافه را با استفاده از پلاسما(از گرم کردن گاز، پلاسما بوجود می آید) حذف می کند. درد و تورم در این روش بسیار کم است و بعد مدتی زخم های آن از بین می رود.
 

روش پلاسما برای چه کسانی مناسب است؟

بیمارانی که دچار افتادگی پلک و پوست اضافه هستند.
بیمارانی که علاقه ای به جراحی ندارند.
مزایای روش پلاسما
نسبت به عمل جراحی عوارضی ندارد.
زمان درمان با این روش کمتر از نیم ساعت است.
بیمار بعد از 10 روز بهبودی کامل پیدا می کند.
بیمار می تواند بعد از مدت یک هفته به محیط کار خود برگردد.
این روش برای افرادی که افتادگی پلک به خاطر نشانه های پیری ندارند، نتیجه ی بهتری را دریافت کرده اند.


معایب روش پلاسما

روش پلاسما به قابلیت thigtening پوست وابسته است.
در برخی موارد این روش قابلیت بهبود افتادگی پلک در اثر پد چربی را ندارد.
در برخی از بیماران تیپ های پوستی اسکار ایجاد می شود.
این روش ممکن ماندگاری زیادی نسبت به جراحی پلک تهاجمی نداشته باشد.
این روش بهتر برای افرادی نتیجه می گیرد که دچار افتادگی پلکی اندکی هستند و داوطلبان افتادگی پلک همراه با پد چربی نتیجه ی مطلوبی از این روش کسب نمی کنند.
کاربرد دیگر این روش نیز برای بهبود سفتی پوست اطراف چشم می باشد.از دیگر درمان ها نیز می توانید در کنار این روش کمک بگیرید. مانند لیزر فرکسل و کربوکسی تراپی و آراف فرکشنال و غیره.


بلفاروپلاستی یا برداشتن پوست اضافه پلک بدون جراحی (پلاسماجت) 

همانطور که گفتیم پلاسما از گرم شدن گاز بوجود می آید. این روش مانند لیزر سطح پوست را با پلاسما می سوزاند و سوختگی حاصل پس از مدتی التیام پیدا می کند. افرادی که پوست تیره دارند بهتر است این روش را انجام ندهند و ممکن است جای سوختگی روی پوست آن ها باقی بماند. برای انجام عمل در ناحیه شت پلک از کرم موضعی برای بیحسی استفاده می شود و از دو تکنیک اسکن کردن و نقطه به نقطه پلاسما صورت می گیرد.