مقاله

صفحه اصلی/

رفع خط لبخند-اخم-چروک دور چشم

یکی از پرتحرک ترین نقاط بدن صورت است. که همیشه صورت در حال تحرک است. خندیدن، اخم، غذا خوردن، حرف زدن، نگاه کردن، گریه کردن و غیره، تمام صورت عضلاتش تحت تاثیر قرار می گیرد. افراد با سن بالا و همچنین افرادی که زیاد این موارد را انجام می دهند دچار خط و چین و چروکی در نواحی صورت می شوند. ما برای شما مقاله ای قرار داده ایم که روش های درمان خط لبخند، اخم، چروک دور چشم را بدانید تا بهترین روش را برای درمان خود انتخاب کنید.


روش های از بین بردن خط لبخند، اخم، چروک دور چشم

تزریق بوتاکس 

یکی از پرطرفدارترین روش های از بین بردن خطوط صورت استفاده از بوتاکس است. علت این خطوط به دلایل انقباض زیاد عضله پوست است. برای درمان این خطوط و چروک می توانید از روش تزریق بوتاکس استفاده کنید. در این روش با تزریق ماده ی بوتاکس به پوستی که دارای خطوط و چروک می باشد، بوتاکس عضله ی پوست را فلج کرده و باعث می شود خطوط و چروک از بین برود. شما با این روش بدون جراحی می توانید پوستی شاداب و جوان داشته باشید. برای اینکه درد تزریق بوتاکس حس نشود از کرم های موضعی بیحسی استفاده می شود و بعد از تزریق برای کمتر شدن خارش و سوزش درد از کمپرس یخ می توانید استفاده کنید.


تزریق ژل 

یکی دیگر از روش های بدون جراحی برای رفع خط لبخند، اخم، چروک دور چشم، تزریق ژل است. این روش نیز مانند تزریق بوتاکس است با این تفاوت که ماده ی بوتاکس با ژل فرق دارد و نیز از بوتاکس برای افرادی که عضله فعال دارند استفاده می شود در صورتی که از روش تزریق ژل برای خطوط عمیق می توان استفاده کرد. همچنین ژل برای پرگردن خطوط و چروک به کار می رود در صورتی که بوتاکس فقط عضله را فلج می کند. عوارض این روش نیز بسیار کم است علاوه بر خارش و سوزش، تورم و کبودی را نیز به همراه دارد و پس از مدتی از بین می رود. بسیار جالب است که بدانید شما می توانید به طور همزمان از تزریق بوتاکس و تزریق ژل برای رفع خط لبخند، اخم، چروک دور چشم استفاده کنید.


لیزر co2 وIRl

 با استفاده از دستگاه های لیزر co2 و IRl نیز می توانید خط لبخند، اخم را از بین ببرید. نحوه ی عملکرد این لیزرها اینگونه می باشد که، با ارسال شدید نور به لایه های سطحی پوست، پوست را وادار به ساخت کلاژن می کنند و با این روش دوباره پوست ترمیم می شود. در روش لیزر بیمار باید حدودا 5 جلسه را برای درمان به پزشک مراجعه کند تا نتیجه ی بهتری ببیند. عوارض این روش بعد از عمل لیزر، بیمار در نواحی لیزر شده دچار کمی تورم و قرمزی می شود که پس از مدتی از بین می رود.


میکرودرم

یکی از کم خطرترین و ارزان ترین رو شهای بدون جراحی لایه برداری پوست، میکرودرم است. این روش نیاز به 6 تا 10 جلسه مراجعه حضوری برای درمان دارد که در جلسه اول بیمار احساس سوزش شدید دارد که با استفاده از خنک کننده ها کمی از این درد و سوزش از بین می رود. در این روش با استفاده از مواد شیمیایی برای درمان چین و چروک و خطوط اخم و خنده پوست استفاده می شود. بعد از اینکه ماده شیمیایی را روی پوست قرار داده، پوست قدیمی از بین می رود و لایه ی جدیدی از پوست شاداب ایجاد می شود این روش دائمی نیست ولی برای خطوط اخم و خطوطی که عمق کمتری دارد بسیار مناسب است.


روش میکروسوزن

این روش به این صورت است که سوزن های ریز دستگاه باعث تحریک پوست شده و در نتیجه پوست تولید کلاژن می کند و به مرور زمان چین و چروک و خطوط اخم و لبخند از بین می رود.


جراحی لیفتینگ صورت

یکی از روش های گران اما بسیار ماندگار جراحی با لیفت صورت است. این روش با برش محل های چروک پوست را کشیده و با بخیه زدن آن ها باعث صافی پوست می شود.
لیفت نخ بدون جراحی و هایپوتراپی نیز بدون جراحی چین و چروک و خطوط اخم و لبخند را از بین می برد برای اینکه بیشتر درباره ی این روش بدانید به مقاله های ما مراجعه کنید.