مقالات

صفحه اصلی/

لیفت باسن

کشیدن پوست بدن ( Body Lift

زیبائی برای زندگی 

با کشیدن پوست بدن ظاهر خود را بهتر کنید 

یک بدن خوش ترکیب نشانگر وجود تغذیه مناسب و ورزش کردن در فرد می باشد . ولیکن ورزش در افرادی که پوست اضافه و برآمدگی های ناهمگون دارند نمی تواند باعث خوش ترکیب شدن و حذف پوست اضافه گردد . 
الاستیسیته ( قابلیت ارتجاع ) پوست بدن در اثر نورخورشید ، افزایش سن حاملگی ، تغییرات وزن و عوامل ژنتیکی از بین رفته و باعث ایجاد افتادگی در شکم ، باسن ، بازوها و رانها می شود . 

اگر شما تمایل داشته باشید که بدن موزون و زیباتر داشته باشید کشیدن پوست یا همان لیفتینگ می تواند شما را به اهدافتان برساند . در طی این عمل تونیسیته ( قوام ) بافت زیر جلد که نگهدارنده پوست و چربی زیرپوست می باشد بهبود می یابد و با برداشتن پوست و چربی اضافه زیر جلد تا حدی مشکلی که در اثر از بین رفتن الاستیسیته ( قوام )بوجود آمده است برطرف می گردد . 

این اعمال جراحی همچنین فرورفتگی ها و برجستگی های سطح بدن را برطرف می کند ( سلولیت ) .

 

 

کشیدن پوست را در مناطق زیر می توان انجام داد ( لیفتینگ )

 1. ناحیه شکم و در طرفین پهلوها و پشت
 2. باسن ( ممکن است افتاده باشد ، صاف باشد ، و یا بدشکل باشد )
 3. کشاله ران و ناحیه داخلی ران
 4. رانها شامل ناحیه میانی ، خارجی ، خلفی یا دورتادوری

 

 

کارهای زیر را نمی توان انجام داد 

این عمل جهت حذف چربی اضافی بدن کاربرد ندارد . برای برداشتن چربی موقعی که الاستیسیته ( قابلیت ارتجاع ) پوست خوب می باشد می توان از لیپوساکشن استفاده نمود . در مواردی که هم چربی اضافه وجود دارد و هم الاستیسیته پوست خوب نیست باید از ترکیب لیپوساکشن وجراحی کشیدن پوست استفاده کرد . 
مسائلی که در جلسه مشاوره مطرح می گردد 

مناسب بودن شما برای عمل کشیدن پوست منوط به این می باشد که شما در جلسه مشاوره سوالاتی که در مورد وضعیت سلامتی ، خواسته های شما و نحوه زندگی از شما پرسیده می شود .

 

 

 

 

جراح شما ممکن است

 • وضعیت سلامتی شما را ارزیابی کند ، عوامل خطرزا را بررسی کند . بیماری عای قلبی را بررسی کند
 • اندازه گیری هائی در بدن شما نجام دهد
 • برای پرونده پزشکی از شما عکس بگیرد
 • انتخاب های پیش روی شما را بررسی و یک راه درمانی پیش پای شما بگذارد .
 • نتایج عمل کشیدن پوست روی شما و خطرات احتمالی را بحث کند .

 

 

آماده سازی جهت جراحی 

قبل از عمل ممکن است از شما خواسته شود

 1. آزمایش خون بدهید
 2. داروهای خاصی مصرف نمائید و یا داروهای خود را تغییر دهید
 3. خیلی قبل از عمل سیگار نکشید
 4. عدم مصرف آسپرین ، داروهای ضدالتهابی ، داروهای گیاهی زیرا باعث افزایش احتمال خونریزی خواهد شد

 

 

دستورالعمل های خاص

 • روز عمل چه کار باید بکنید
 • نوع بی هوشی شما
 • مراقبت بعد از عمل و پیگیری


جراح پلاستیک شما در مورد مکانی که عمل انجام خواهد شد با شما صحبت خواهد کرد ، عمل کشیدن پوست یا لیفتینگ در مطب ، مرکز جراحی محدود ، بیمارستان قابل انجام می باشد .

 

 

مراحل عمل 

مسائل و مراحلی که در حین عمل لیفتینگ اتفاق می افتد 

مرحله اول - بی هوشی 

داروهائی برای راحتی شما داده می شود ( قبل از عمل ) این داروها شامل داروهای بی هوشی عمومی و داروهای آرامبخش می باشد . جراح شما بهترین روش را برای شما انتخاب می کند . 

مرحله دوم - برش 

طول و شکل برش بسته به میزانی از بافت نرم که باید برداشته شود و قضاوت جراح دارد . لیفتینگ کامل پائین تنه باعث درمان شکل باسن ، شکم ، ران ، دورکمر ، دور لگن می شود . این عمل با برش دورتادوری انجام شده و باعث کشیدن تمام پائین تنه و از بین رفتن شلی می گردد ( مراجعه به عکس ) 
ترکیبی از لیپوساکشن و لیفتینگ باعث ایجاد ظاهر بهتر می گردد و با استفاده از بخیه های عمقی شکل جدید حفظ خواهد شد . 

مرحله سوم - بستن بخیه ها 

بستن پوست با بخیه ها ، چسب پوستی و چسب بافتی قابل انجام است . 

مرحله چهارم - دیدن نتایج 

نتایج لیفتینگ بلافاصله مشخص می گرذد ولی جهت رسیدن به ایده آل یکی دو سال طول می کشد .

 

 

نکات مهم در مورد ایمنی عمل کشیدن پوست 

تصمیم گیری در مورد انجام عمل لیفتینگ یک تصمیم فردی می باشد و شما باید منافع حاصل از این عمل و خطرات احتمالی را بفهمید و قبول کنید . 

جراح پلاستیک شما جزئیات عمل و خطرات احتمالی را برای شما بازگو می کند . از شما خواسته می شود یک فرم رضایت نامه را پر کنید که در آن خطرات احتمالی را پذیرفته و فهمیده اید .

 

 

 

 

حقایق بیشتر در مورد عمل کشیدن پوست 

 

آیا این عمل برای من مناسب است ؟ 

قبل از اینکه تحت عمل لیفتینگ قرار بگیرید وزن شما باید به حالت ثابت برسد ضمنا در صورتیکه تمایل به حاملگی دارید این عمل را انجام ندهید زیرا حاملگی ممکن است نتیجه عمل را از بین ببرد

 

 

کاندیداهای مناسب این نوع جراحی

 • افرادی که پوست شل و آویزان در نقاط خاصی از بدن دارند
 • افرادی که از لحاظ طبی سالم باشد تا روند بهبود بعد از جراحی با مشکل روبرو نشود
 • غیر سیگاری ها
 • افراد مثبت اندیش که اهداف واقع بینانه در مورد نتیجه عمل داشته باشند .
 • فرد متعهد به نحوه زندگی سالم باشند که شامل تغذیه مناسب و تناسب اندام می باشد .


حتما از جراح خود جزئیات عمل لیفتینگ را بپرسید طبیعی است که مختصری مضطرب باشید ؟ ظاهر جدید پیدا خواهید کرد ولی این نباید باعث شود که در مورد مسائل خود با جراح صحبت نکنید .

 

 

دوره نقاهت ( ریکاوری ) 

بعد از عمل در محل عمل پانسمان و بانداژ گذاشته خواهد شد . ممکن است یک لوله ظریف برای خارج ساختن خون و مایعات زیر پوست در محل عمل گذاشته شود . 

به شما دستور العمل هائی در مورد نگهداری بعد از عمل داده خواهد شد . 
چگونه از محل برش جراحی مراقبت نمائید ، داروهائی که مصرف نمائید تا جلو عفونت گرفته شود . چگونگی بررسی محل برش جراحی و پیگیری های بعدی

  

 

هنگامی که به منزل می روید 

چنانچه دچار تنگی نفس ، درد قفسه صدری ، یا ضربان غیر طبیعی قلب شدید ، سریعا کمک پزشکی بخواهید . ممکن است در صورت بروز این عوارض ، نیاز به بستری شدن در بیمارستان و درمان های تکمیلی باشد . 

حرفه ی پزشکی و جراحی یک علم قطعی نیست . اگرچه نتایج خوب مورد انتظار هستند ولیکن تضمینی در این مورد وجود ندارد . گاهی اوقات امکان حصول نتایج بهینه با یک عمل جراحی وجود نداشته و نیاز به انجام جراحی بعدی است .

 

 

مراقب باشید 

پیروی از آموزش های پزشکتان کلید موفقیت جراحی شماست . مهم است که عمل برش های جراحی در معرض فشار زیاد ، سائیدگی ، یا حرکت در حین مرحله التیام قرار نگیرند . پزشک شما دستورات ویژه در مورد نحوه ی مراقبت به شما خواهد داد . 

نتایج طولانی مدت هستند 

نتایج عمل بلافاصله قابل رویت بوده ولی 1 تا 2 سال طول می کشد که به وضعیت مطلوب برسید . اسکارها باقی می ماند . ولی بقیه نتایج طولانی مدت باقی می ماند . با افزایش سن انتظار مختصری شلی در اندام می رود ، شما برای نتیجه مطلوب باید وزن ثابت داشته باشید و به اندام خود رسیدگی نمائید و در این صورت قسمت عمده تغییرات بعد ازعمل پایدار خواهد ماند .