مقالات

صفحه اصلی/

فرم دهی گونه-چانه-لب

از معیارهای زیبایی صورت حالت فرم چانه، گونه و لب است. اگر این معیارها قوس، حجم و زاویه ی مناسبی را نداشته باشد در زیبایی شما تاثیر بسیار فراوانی خواهد گذاشت. همچنین بعضی افراد به طور ارثی اسکلت صورتشان بد فرم می باشد و یا بسیاری از افراد با داشتن فرم مناسب، باز بر اثر افتادگی حجم طبیعی گونه، چانه و لب به فکر اصلاح آن ها می باشند.
 

 روش های فرم دهی گونه، چانه، لب عبارتند از:

تزریق ژل
تزریق چربی
پروتز کردن
دستگاه پروتز لب PLP


تزریق ژل 

با روش تزریق ژل صورتتان را زیباتر از قبل کنید. با این روش می توانید نواحی چانه، گونه و لب را فرم دهی کنید. در این روش با استفاده از ژل اسید هیالورونیک به مقدار مورد نیاز به نواحی صورت بیمار ژل تزریق می شود. این روش یک روش بدون جراحی است که با بی حسی موضعی عمل صورت می گیرد و ماندگاری ژل موقتی است. دوره ی درمان این روش 6 ماه تا یک سال است که بیمار برای تمدید تزریق ژل دوباره باید به کلینیک مراجعه کند. عوارض تزریق ژل نسبت به روش های جراحی بسیار ناچیز است. 

تزریق چربی 

روش تزریق چربی نیز مانند تزریق ژل است با این تفاوت که به جای استفاده از اسید هیالورونیک، پزشک از چربی های پهلو، شکم، ران بیمار به نواحی چانه، گونه و لب تزریق می کند. در این روش چون چربی بدن خود شخص می باشد بعد از تزریق مقداری از چربی جذب پوست بیمار می شود ولی فرم دهی نواحی صورت هنوز به طور طبیعی مشخص می باشد. این روش نیز یک روش بدون جراحی است و عوارض آن نسبت به بقیه روش ها بسیار پایین است. همچنین ماندگاری تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بسیار بالاتر است.

پروتز کردن
 
پروتز کردن یک روش جراحی است که پزشک با قرار دادن پروتزهای مختلف در نواحی صورت بیمار، صورت را فرم می دهد. اندازه و فرم های پروتز به انتخاب شما بستگی دارد و نیز می توانید از پزشک خود مشاوره بگیرید. این روش به صورت بیهوش و نیم بیهوش صورت می گیرد و داخل دهان بیمار برش هایی صورت می گیرد و ماده ی پروتز در داخل نواحی صورت جایگزاری می شود. این روش نیاز مراقبت های بعد از عمل دارد.


دستگاه پروتز لب PLP
 
با رشد تکنولوژی در حوزه ی پزشکی دیگر برای حجیم کردن لب ها از جراحی و سوزن های تزریقی استفاده نمی شود. این روش بدون درد و بدون عوارضی لب های شما را حجیم می کند. ویژگی بسیار جالب و جذاب این روش این است که شما به اختار خودتان میزان حجم دادن به لب ها را تعیین می کنید. این روش نه نیز به بیهوشی و نه بیحسی دارد بلکه با قرار دادن محفظه ی دستگاه بر روی لب هایتان می توانید به آن فرم دهید.


مزیت دستگاه پروتز لب PLP

به صورت طبیعی لب های بیمار را حجیم کرده
این روش هیچ عوارضی، کبودی، درد، تورم را ندارد.
بعد از استفاده از دستگاه شما نیاز به رعایت و مراقبت های بعد از عمل ندارید.
حجیم کردن لب ها توسط شخص بیمار صورت می گیرد.