مقالات

صفحه اصلی/

جوانسازی صورت و بدن

یکی از مهمترین دغدغه زنان و شاید مردانی که به زیبایی و ظاهر خود اهمیت می دهند، جلوگیری از چروک شدن پوست است. تقریبا از سن سی سالگی پوست افراد دچار افتادگی و شل شدن می شود و همین طور چین و چروک روی سطح پوست ایجاد می شود. امروزه همه به دنبال راه های مختلف برای جوانسازی پوست خود هستند و روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد که فرد با توجه به نوع پوست، افتادگی پوست، محل مورد نظر و غیره، روش مناسب را انتخاب می کند. در اینجا ما بهترین روش ها را به شما معرفی می کنیم.


انواع روش های جوانسازی پوست صورت و بدن

جوانسازی با لیزر
یکی از راهای جوانسازی پوست با استفاده از لیزر است. این روش، روشی مطمئن و مفید است و  طرفداران بسیار زیادی دارد. لیزر فراکشنال یکی از بهترین انواع لیزر است و همین طور هزینه کمتری نسبت به بقیه لیزر ها دارد. این نوع لیزر برای تمامی نقاط بدن کاربرد دارد.
کار لیزر به این صورت است که ابتدا قسمت بالایی پوست (قسمت مرده و آسیب دیده) را جوانسازی می کند سپس با تحریک لایه پایینی کلاژن سازی را انجام می دهد. پس از لیزر نتیجه مشخص است ونیازی به دوره نقاحت ندارد.

جوانسازی با لیزر
 

 جوانسازی با بوتاکس 
یکی از روش هایی که افراد بسیاری از آن استفاده می کنند تزریق بوتاکس است. بعد از تزریق بوتاکس چین و چروک های روی سطح پوست بطور کامل از بین می رود. در نتیجه  هیچ گونه خط و خطوط و یا آثار پیری روی پوست شما باقی نمی ماند. 
بعد از تزریق فرد بیمار تا چهار ساعت نباید دراز بکشد و نتیجه نهایی بوتاکس سه روز بعد از تزریق مشخص می شود و شش ماه روی سطح پوست باقی می ماند. پس از تزریق بوتاکس نیاز به استراحتی نیست و فرد بیمار می تواند در محیط کار خود ظاهر شود.

جوانسازی با بوتاکس
 
 جوانسازی با پی آر پی
پی آرپی یکی از روش های مفید برای جوانسازی پوست است. در این روش از سلول های خونی فرد بیمار استفاده می شود. در خون یک سلول خونی به نام پلاکت وجود دارد که آنها باعث رشد سلول های جدید می شوند و سلول های قدیمی که باعث پیری پوست شده اند از بین می روند.
پس از انجام عمل تا یک روز نباید محل تزریق شده را شستشو دهید و نتیجه نهایی بعد از سه هفته قابل مشاهده است.

جوانسازی با ppp

 


 جوانسازی با تزریق ژل
یکی از روشهای جوانسازی  پوست که طرفداران زیادی را پیدا کرده است تزریق چربی است. این روش شبیه بوتاکس می باشد ولی تزریق چربی یک عمل طبیعی است بنابراین خطر و عوارض کمتری نسبت به تزریق ژل دارد. این چربی از بدن خود فرد بیمار گرفته می شود و بعد از دو هفته نتیجه آن قابل مشاهده است.

جوانسازی با تزریق ژل


جوانسازی با لیفتینگ
یکی از بهترین تکنیک های جوانسازی پوست لیفتینگ آن است که برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست مناسب است. ماندگاری این عمل 4 تا 6 ماه است. بعد از عمل بیمار در سطح پوست خود دچار التهاب و قرمزی می شود و این اصلا نگران کننده نیست و بعد از چند روز از بین خواهد رفت.


جوانسازی با لیفتینگ

جوانسازی با هیدرودرم ابریژن
یکی از روش های خوب و جالب برای جوانسازی پوست هیدرودرم ابریژن است. در این روش سطح پوست که پوست را پیر جلوه می دهد را از بین می برد. در این روش بیمار هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد و در هنگام عمل هیچ گونه ناراحتی نخواهد داشت.
بعد از انجام عمل لایه برداری بیمار نیاز به استراحت ندارد و میتواند به کارهای روزمره خود ادامه دهد و فقط باید از کرم ضد آفتاب استفاده کند و در پایان عمل پوست مقداری متمایل به رنگ صورتی می شود که پس از چند ساعت از بین خواهد رفت.

جوانسازی با هیدرودرم
 
 جوانسازی با میکرونیدلینگ
یکی از موثر ترین روش ها میکرونیدلینگ می باشد. میکرونیدولینگ یک دستگاه جوانسازی پوست است که دارای چندین سوزن ظریف است طول صوزن ها بستگی به پوست بیمار دارد. این عمل باعث تولید کلاژن و الاستین می شود و در نتیجه به زیبا سازی سطح پوست کمک می کند. میکرونیدلینگ برای تمامی اعضای صورت و بدن کاربرد دارد. علاوه بر رفع چین و چروک برای ازبین بردن ضایعات پوستی، ریزش موی سر و ریش، تیرگی و لک های روی سطح پوست، جای سوختگی و غیره نیزکاربرد دارد.

جوانسازی با میکروتدلینگ

جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن 
جوانسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن یک روش بدون درد و عارضه است. در این روش یک ماده معدنی روی پوست ریخته می شود. بعد از این عمل سطح پوست که دچار افتادگی تیرگی شده است از بین می رود و لایه زیرین پوست که شفاف است جایگزین آن می شود. بیمار در حین عمل هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

جوانسازی با میکرودرم
میکرودرم هیچ گونه عارضه ای ندارد و بیمار می تواند بعد از عمل بلافاصله در محیط کار خود حضور یابد. بعد از عمل روی سطح پوست مقداری قرمزی مشاهده می شود که این امر عادی است و پس از یک روز از بین خواهد رفت. اکثر مردم این روش را نمی شناسند و از این روش آگاهی ندارند و این بخاطر هزینه های بالای این روش درمان است. هزینه این عمل بستگی به شرایط بیمار دارد و ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد.